Rankiniai lazeriniai suvirinimo aparatai MOST

Inovatyvi alternatyva TIG ir MIG/MAG suvirinimui

Suvirinimas lazeriu, kas tai yra ir kaip efektyviai ir saugiai dirbti su lazeriais?

Šiame straipsnyje mes padėsime atsakyti į klausimus apie suvirinimą lazeriu, o iš tikrųjų paaiškinsime 3 pagrindines sritis, į kurias reikėtų atsižvelgti diegiant lazerinius įrenginius savo įmonėje, t. y. klausimus, susijusius su pačiu lazeriu, jo pasirinkimu ir galimybėmis. , klausimai, susiję su lazerio darbo aplinka ir rizikos vertinimu, ir klausimai, susiję su operatorių ir kitų darbuotojų informuotumu, kurie patiria galimą kontaktą su lazerio spinduliu.

Kas yra lazerinio suvirinimo procesas ir kodėl jis populiarėja?

Suvirinimas lazeriu – modernus, vis populiaresnis suvirinimo būdas, naudojamas daugelyje pramonės šakų. Lazerinio suvirinimo procesas atveria naujas galimybes ne tik efektyvumo (procesų greitis ir švara bei jų automatizavimo, t.y. lazerinis suvirinimas robotu) galimybėmis, efektyvumu (optimizavimo sąnaudos ir procesai), bet ir medžiagos, t.y. įvairių formų ir storių suvirinimo elementai.

Kaip veikia lazerinis suvirinimas?

Lazerinis suvirinimas leidžia sujungti metalus išlydant sujungtų elementų kontaktinį plotą labai didelio tankio kondensuoto LAZERIO generuojamo šviesos pluošto pagalba. LASER (Light Amplification by Stimulated Emission of Radiation) suteikia labai siaurą sintezės zoną, todėl bet kokioms deformacijoms nereikia tolesnio mechaninio apdorojimo. Suvirinimo lazeriu procesas išsiskiria dideliu lankstumu, aukštu valdymo laipsniu ir galimybe atlikti suvirinimo procesus sunkiai pasiekiamose vietose. Dėl šių aspektų lazerinis suvirinimas yra greičiausia suvirinimo technologija.

Kaip skirstome lazerius ir kokius naudojame suvirindami?

Atsižvelgiant į lazerio galią, spinduliuotės bangos ilgį, taigi ir jo panaudojimo galimybę, lazeriai pagal PN-EN 60825-1:2014-11/A11:2021-12 skirstomi į iš viso į 7 klases.

Nesenei peržiūrėti Close
Close

Close
Meniu
Categories