Diegiame ekologinio projektavimo direktyvos 2009/125/EB gaires

 

Įžengiame į paskutinį laikotarpį prieš diegdami ekologinio projektavimo direktyvos 2009/125/EB ir Komisijos reglamento (ES) 2019/1784 dėl suvirinimo įrangos ekologinio projektavimo reikalavimus.

Šios nuostatos turėtų padėti sumažinti suvirinimo įrangos suvartojamos elektros energijos kiekius ir užtikrinti jos techninę priežiūrą 10 metų po paskutinio atitinkamo modelio vieneto išleidimo į rinką.

Trumpiau tariant, nuo šiol ne tik gamintojai turi pareigą užtikrinti savo įrangos techninę priežiūrą, bet atsiranda techninių reikalavimų ir pačiai įrangai.

Nuo 2023 metų sausio 1 dienos naujai pagaminti suvirinimo įrenginiai:

  • galės vartoti ne daugiau kaip 50 W tinklo energijos budėjimo režimu (standby),
  • jų efektyvumas bus ne mažesnis kaip 85 % (vienos fazės įrenginių – 80 %).

Šie reikalavimai taikomi visiems suvirinimo energijos šaltiniams (taip pat plazminiams pjovimo aparatams), išskyrus tuos, kurie skirti:

  1. Lankiniam suvirinimui dengtais elektrodais;
  2. Ribotos apkrovos lankiniam suvirinimui;
  3. Varžiniam suvirinimui;
  4. Smeigių suvirinimui.

RYWAL-RHC įmonė – MOST prekės ženklo įrenginių (modeliai: FANMIG, FANCUT, PONTE) gamintoja – šiam pokyčiui ruošėsi dvejus metus. Visi nauji įrenginiai, kuriuos siūlysime nuo 2023 metų sausio 1 dienos, atitinka ekologinio projektavimo reikalavimus.

O štai pusiau automatinius MIG/MAG suvirinimo aparatus su suvirinimo srovės dinamikos reguliavimo funkcija, kurie neatitinka ekologinio projektavimo reikalavimų, siūlysime tol, kol parduosime sandėlio likučius.

Įrenginių, kurie atitinka ekologinio projektavimo reikalavimus, naudojimo instrukcijose ir ES atitikties deklaracijose bus daromi atitinkami įrašai.

Šie sugriežtinti reikalavimai nebus taikomi klientams, kurie jau naudoja tokius suvirinimo aparatus arba pirks naudotus įrenginius. Ekologinio projektavimo direktyva taikoma tik naujai išleidžiamiems į ES rinką įrenginiams. 

Nesenei peržiūrėti Close
Close

Close
Meniu
Categories